rbb
27 آذر 1401 - 19:28

همکاری‌های تجاری و اقتصادی از موضوعات اولویت‌دار دو کشور است

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار وزیر امور خارجه نیکاراگوئه گفت: همکاری‌های تجاری و اقتصادی یکی از موضوعات اولویت دار دو کشور است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و دنیس مونکادا وزیر خارجه نیکاراگوئه که به منظور گفتگو و تبادل نظر در زمینه توسعه همکاری‌ها و بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های فی‌مابین و همچنین مشارکت در سومین نشست مجمع گفتگوی تهران به ایران سفر کرده است، ظهر امروز (یکشنبه) در محل وزارت امور خارجه دیدار کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح مناسبات دو کشور، روابط فی‌مابین در حوزه سیاسی را در سطح ممتاز ارزیابی و تصریح کرد همکاری‌های تجاری و اقتصادی یکی از موضوعات اولویت دار دو کشور است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقا روابط دو کشور در حوزه‌های اقتصادی و تجاری به عالی‌ترین سطح را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با استقبال از امضای برنامه جامع همکاریهای دو کشور آن را یک نقشه راه جدید و راهبردی برای گسترش روابط دو کشور ارزیابی کرد.

دنیس مونکادا وزیر خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن تشکر از دعوت وزیرامور خارجه کشورمان، سلام‌های گرم دانیل اورتگا رئیس جمهور و روساریو موریو معاون رئیس جمهور این کشور را به دولت و ملت ایران ابلاغ کرد.

وی با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور از همکاری و همبستگی ایران و نیکاراگوئه در مجامع بین المللی ابراز خرسندی کرد.

وزیر خارجه نیکاراگوئه با اشاره به اسناد امضا شده میان دو کشور در یک سال اخیر، ابراز امیدواری کرد با امضای برنامه جامع همکاری‌های دو کشور و برگزاری اولین کمیسیون مشترک ایران و نیکاراگوئه در آینده نزدیک روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

در پایان این دیدار سند برنامه جامع همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نیکاراگوئه به امضای وزرای امور خارجه دو کشور رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 918644