rbb
10 اسفند 1401 - 11:43

گروسی طی یکی دو روز آینده به ایران خواهد آمد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: عده‌ای مدعی بودند ما پاسخ آژانس را نداده‌ایم در این زمینه هم گفتگو صورت گرفت و با دعوت رسمی از آقای گروسی، ایشان طی یکی دو روز آینده به ایران خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تعاملات با آژانس بین المللی انرژی اتمی طبق روال همیشگی و به طور ویژه‌تر به خصوص در این مقطع که امپریالیسم رسانه‌ای تمام توان خود را برای ضرر به کشور به کار می‌برد و سعی کرد این سفر را هم شکل دیگری جلوه دهد.

وی عنوان کرد: مواردی که اعلام شده بود مانند عدم انطباق بیانیه طراحی سانترفیوژ ها به خوبی مرور شد و به لطف الهی جمع شد و مشخص شد انحراف خاصی وجود ندارد و موضوعات با توجه به بحث کارشناسی واجد اهمیت نبوده که بخواهد مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: نکته دوم این بود که عده‌ای مدعی بودند ما پاسخ آژانس را نداده‌ایم در این زمینه هم گفتگو صورت گرفت و با دعوت رسمی از آقای گروسی، ایشان طی یکی دو روز آینده به ایران خواهند آمد.

اسلامی افزود: مدیر کل ازانس همیشه باید به صورت فصلی دو گزارش به شورای حکام بدهد. یک گزارش روز دوشنبه ارسال خواهد شد گزارش برجامی آنها هم به زودی ارسال می‌شود. سند برجام به دلیل اینکه طرفین متعهد تعهدات خود را انجام ندادند ما اقدام قانونی انجام دادند. ممکن است آژانس گزارش بدهد اما به معنای آن نیست که کنترل نشده باشد.

تکمیل می شود…

منبع: مهر
شناسه خبر: 1065882