rbb
03 بهمن 1401 - 22:24

تظاهرات‌کنندگان یمنی: سفرای سوئد از کشورهای اسلامی اخراج شوند

هزاران نفر از مردم شهرهای صنعا و الحدیده یمن با برگزاری تظاهرات، تأکید کردند که جنایت سوئد باید پاسخ داده شود و سفرای این کشور از کشورهای اسلامی اخراج شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هزاران نفر از مردم شهرهای صنعا و الحدیده یمن امروز در هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد به خیابانها آمدند و آتش زدن این کتاب آسمانی در این کشور را محکوم کردند.

تظاهرات‌کنندگان در پایان تظاهرات صنعا با انتشار بیانیه‌ای، تأکید کردند، لابی صهیونیسم حاکم بر کشورهای غربی در تلاش است مفاهیم باطلی را اشاعه دهد که در دشمنی با خداست و قصد دارد کفر و شرک به خداوند متعال را گسترش دهد و مردم را از ایمان و رابطه با پیامبران دور کند.

شبکه خبری المسیره ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، آتش زدن قرآن در سوئد، یک اقدام خصمانه در راستای جنگ علیه اسلام است. لابی صهیونیست عامل این جنایت است و غرب باید خود را از سیطره صهیونیسم نجات دهد.

در این بیانیه آماده است، اقدامات خصمانه علیه مقدسات اسلامی نشانگر ورشکستگی اخلاقی و سیاسی دولتهای غرب است. سوئد هم باید ضمن پذیرش مسئولیت این جنایت، رسما از مسلمانان عذرخواهی کند.

تظاهرات‌کنندگان یمنی همچنین خواستار تحریم سوئد و اخراج سفیر آن از کشورهای اسلامی شدند.

همزمان با صنعا، هزاران نفر از مردم الحدیده نیز به خیابانهای آمدند و نسبت به این جنایت سوئد علیه اسلام و مسلمین ابراز انزجار کردند. مردم این استان، تأکید کردند که عاملان این جنایت، دچار انحطاط اخلاقی شده‌اند و در تلاش هستند که احساسات مسلمانان را تحریک کنند.

محمد عیاش قحیم استاندار الحدیده تأکید کرد، تظاهرات مردم یمن نشانگر پیوند مستحکمی است که این مردم با دین مبین اسلام و قرآن کریم دارد.

در پایان این تظاهرات، بیانیه‌ای صادر و تأکید شد، امت اسلامی و رژیمهایی که مدعی اسلام هستند و در عین حال در قبال این جنایت سکوت کرده‌اند، باید به مسئولیت خود عمل کنند، ولی متأسفانه عدم اتحاد مسلمانان، عاملی شده است که مشوّق ارتکاب چنین جنایتهایی است.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 993804