rbb
24 اسفند 1401 - 23:14

سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان شرقی نیاز به تحول اساسی دارد

تبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان نیاز به تحول اساسی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبارعلی ذاکری روز چهارشنبه در نشست شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان با تاکید بر اینکه سازمان همیاری باید در همه شهرهای استان نقش‌آفرین باشد، افزود: حضور و مشارکت سازمان در توسعه شهرها باید مشهود بوده و شهرداران نیز با این سازمان تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در شهرهای آذربایجان شرقی در حد انتظار نیست، گفت: یکسری مشکلات نرم‌افزاری و قانونی در این زمینه داریم، اما دستگاه‌های نظارتی استان براساس میثاق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری، به طور کامل پشتیبان جریان سرمایه‌گذاری هستند و شهرداران باید از این فرصت استفاده کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست از پیش‌بینی تصویب ۳۳.۶ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری‌های استان برای سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: بودجه شهرداری‌های استان در سال جاری، ۱۱ هزار میلیارد تومان بود که ۹۸ درصد آن محقق شده است.

مرتضی موحدنیا افزود: امسال ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همچنین از محل ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌های استان واریز شده که نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش ۲ برابری داشته است.

وی همچنین از آسفالت‌ریزی بیش از ۱.۲ میلیون مترمربع از معابر شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان از محل قیر رایگان، تحویل ۲۹ دستگاه اتوبوس به شهرداری‌های استان و تأیید ۱۳۶ بسته سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها در راستای ایجاد درآمد پایدار خبر داد.

عبدل‌زاده مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان نیز بودجه مصوب این سازمان در سال ۱۴۰۱ را ۲۴۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: میزان تحقق این بودجه ۱۴۰ درصد بوده و برای سال آینده ۳۲۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095434