rbb
15 آذر 1401 - 12:51

بازدید روزانه ۱۰۰۰ دانش‌آموز از نمایشگاه هفته پژوهش

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: غرفه‌داری دانش‌آموزان مدارس نمونه دولتی، سمپاد و تیزهوشان ویژگی متمایز نمایشگاه هفته پژوهش امسال است و طبق برآوردهای اولیه، به برکت همین هم‌افزایی روزانه بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز از نمایشگاه بازدید می‌کنند.

مسعود میرزایی در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  مشهدمقدس،  اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین باعث شد تا پارک علم و فناوری استان به عنوان متولی عرصه پژوهش و فناوری به میدان بیاید و پس از ابلاغ استاندار خراسان رضوی، تکلیف بر ما شد تا نمایشگاه امسال به طور ویژه با ادوار گذشته تفاوت داشته باشد.

وی افزود: در نمایشگاه امسال شاهد ارتقای پارامترهای کمی هستیم؛ به این معنا که تعداد شرکت‌کنندگان افزایش ملموسی داشته و حضور بیش از 15 دانشگاه، 25 دستگاه اجرایی و 50 شرکت بخش خصوصی باعث شده تا تعداد غرفه‌ها هم افزایش داشته باشد. علاوه بر این، در حوزه کیفیت و محتوا هم هم شاهد هستیم که محصولات دانش بنیان جدیدی عرضه شده که کاربردهای وسیعی در حوزه‌های مختلف درمانی، علمی، تحقیقاتی و صنعتی دارد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان اینکه این مجموعه در سال جاری حائز رتبه برتر کشور در حوزه توسعه فناوری و نوآوری شده است، خاطرنشان کرد: پردیس های متعددی در پارک علم و فناوری استان ایجاد شده تا به نقش واسطه‌گری خود میان مراکز علمی و مجموعه‌های هدف عمل کنیم. به طور مثال، پردیس صنایع خلاق و فرهنگی، پردیس فناوری و نوآوری، پردیس صنایع معدنی و پردیس صنایع غذایی و کود شیمیایی، از این جمله است و با حضور صاحبان صنایع، کشاورزان نمونه و تولیدکنندگان منتخب استان، دستاوردهای علمی جنبه کاربردی و عملی پیدا می‌‌کند.

میرزایی با اشاره به برگزاری رویدادهای دانش‌آموزی موسوم به «تانا» تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی دستاورد‌های پژوهش، فناوری و فن‌بازار در سال جاری، ویژگی متمایزی دارد و آن عبارت است از حضور اداره کل آموزش و پرورش و غرفه‌داری دانش‌آموزان مدارس نمونه دولتی، سمپاد و تیزهوشان که برای اولین بار صورت می‌گیرد و طبق برآوردهای اولیه، به برکت همین هم‌افزایی جدید، روزانه بیش از هزار دانش آموز از نمایشگاه امسال بازدید می‌کنند.

وی تاکید کرد: تلاش شده تا پارک علم و فناوری استان به پاتوق دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید تبدیل شود. بازدید حدود سه هزار دانش‌آموز از پارک در سال جاری مقدمه ای است تا مقاله‌ها از قفسه کتابخانه‌ها خارج و به کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی برسد. به همین دلیل،  برای توسعه و ارتقای زیست بوم فناورانه و نوآورانه استان، رویدادهای مختلفی ذیل طرح ویژه تانا در پارک علم و فناوری استان برگزار می‌شود که حضور بیش از 600 فعال فرهنگی منتخب استان در رویداد «خلاق فرهنگی»، حضور صاحبان صنایع معدنی برتر کشور در رویداد «خلاق معدنی»، فعالیت 14 نشان تجاری برتر استان در رویداد «خلاق صنایع غذایی» از آن جمله است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899361