rbb
14 آذر 1401 - 15:02

عدم پاسخگویی مناسب و بروکراسی اداری از عوامل اصلی نارضایتی مردم است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم، گفت: دشمن همه شرایط موجود در جامعه را اعم از فرهنگی، اجتماعی سیاسی و اقتصادی مورد کنکاش قرار داده و براساس آن نقشه راه ترسیم کرده و فضای مجازی را که به یک فضای حقیقی تبدیل شده، در جهت اهداف خود به خدمت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرّم امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار کرد: دشمن امید و اعتقاد ما را مورد هدف قرار داده و در این راستا سه کانون خانواده، مراکز تعلیم و تربیت و محیط جامعه را برای نفوذ انتخاب کرده است که برای مقابله با این تهاجم ها کم کاری شده است.

وی با اشاره به این که خانواده ها نسبت به گذشته کم توجه هستند، افزود: کم توجهی در حوزه فرهنگی موجب به وجود آمدن بحران جدی و وادادگی در جامعه شده؛ هرچند دولت و حاکمیت در حوزه فرهنگی و ایجاد عدالت فرهنگی وظیفه دارد اما به مسایل خانواده و دستگاه تعلیم و تربیت نیز باید توجه جدی صورت گیرد.

خرّم با اشاره به این که جامعه نیازمند تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی در این زمینه است، افزود: گروه هایی متشکل از مربیان مجرب در محلات مدارس و مراکز تعلیم و تربیت مستقر شده و سواد رسانه ای جامعه را تقویت کنند و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی نارضایتی مردم، عدم پاسخ‌گویی مناسب و بروکراسی اداری در دستگاه‌های اجرایی است، گفت: دستگاه هایی که در برخود با ارباب رجوع پاسخگو هستند باید تشویق و مورد تقدیر قرار گیرند و با اداراتی که رفتار و تعامل مناسبی با مردم ندارند باید برخورد جدی داشته باشیم.

وی همچنین شورای فرهنگ عمومی قرارگاه سیاست گذاری فرهنگی و کانون تحولات فرهنگی دانست و گفت: در این قرارگاه هر سیاست و هراقدامی که به صورت هدفمند طراحی و برای اجرا مصوب شود همه مسئولان ادارات باید در اجرای آن تلاش کنند.

در این جلسه از میرهاشم حسینی تکواندوکار استان که در مسابقات جهانی مکزیک از مبارزه با ورزشکار اسرائیلی انصراف داده بود قدردانی شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 898298